П`ятниця
19.04.2024
07:32
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Головна » 2011 » Січень » 15 » Агапантус африканський
18:33
Агапантус африканський
Батьківщина: Капська провінція ПАР 
Цвітіння: липень - серпень

Це незвичайне рослина мешкає на кам'янистих сухих схилах гір Південної Африки. На висоті 1300 м взимку трапляються заморозки, тому агапантус пристосований до короткочасних знижень температури. Це дозволяє садівникам європейських країн вирощувати його під легким зимовим укриттям. Для нас же агапантус африканський - виключно кімнатна рослина. Він стійкий до зимових протягам і не потребує обприскуванні листя.
В основному в магазинах продають сорти агапантус африканського блакитні з ліловим відтінком квітки більш звичні, а біло квіткова форма (albus) вважається більш рідкісною. Є і різновид із смугастим: листям - variegatus. У квітці формується невелика посадочний майданчик для комах-запилювачів. Пелюстки зростаються, способу трубку. У суцвітті-парасольці налічується до 40 квіток, які відкриваються не одночасно. Сам цветонос має метрову довжину й піднімає пишні парасольки над листям.
Агапантус погано відповідає класичним ознаками сімейств цибулевих, тому на перший погляд його легко сплутати з яким-небудь амарилісових рослиною. Перше, чого у нього немає, - це цибульного запаху. Світло-зелене листя завдовжки 40-60 см при пошкодженнях виділяють рясний слиз. У нижній частині листа є виступаюча більш світла головна жилка, яку не просто знайти у амарилісових.
Друге невідповідність полягає в тому, що у агапантус немає справжні цибулини. На кореневищі сидять розетки листя і видно численні сухі луски від листя минулих років.
І третє - агапантус не виносить пересадок. Втрата листя, як і пошкодження коренів, рослина сприймає дуже болісно. Поетів відразу ж після покупки підготуйте субстрат з дернової, листової, торф'яної землі та піску (4:2:1:2) і негайно посадите. Горщик промені взяти просторий, оскільки у агапантус потужна і швидко розвивається коренева система. Для цвітіння необхідні добре розвинути коріння, а в тісному горщику цвітіння затримується на кілька років.
При недостатньому освітленні квітконоси можуть сильно витягуватися і мають потребу в опорі. Надайте рослинам сонячне освітлення. Влітку винесіть агапантус на балкон або в сад, але ні в якому разі не висаджуйте в грунт без горщика - коріння інтенсивно розростуться, і при осінній пересадки доведеться ними пожертвувати.
Влітку вносите розчин мінеральних добрив або коров'яку раз на тижні. Це сприяє цвітінню. Як завжди, з середини серпня підгодівлі припиніть.
Після цвітіння скоротіть полив настільки, щоб рослина не скинув листя в зимові місяці. Найкращою температурою для зими вважається 6-8 ° С, але агапантус прекрасно проведе зиму і на більш ті лом, але добре освітленому вікні.
Якщо коріння визирають з дренажного отвору, краще перевити агапантус в горщик більшого діаметру, не руйнуючи кома земля Можливо, перевалкою доведеться займатися кожен сезон.
Сильно розрісся кущ необхідно розділити. Для цього використовуйте гострий чистий ніж і розріжте кореневище так, щоб кожна частини дісталися і листя, і коріння. Після цього акуратно роз'єднаєте коріння, намагаючись їх не пошкодити. Поверхня зрізу обробіть порошком деревного вугілля або змастіть розчином зеленки. До посадки корисно кілька підсушити зрізи (але не коріння!). Укутайте коріння вологим сфагнумом або неглибоко посадіть в трохи вологий субстрат так, щоб поверхня зрізу залишилася на повітрі. Залиште деленкі в тіні без поливу на 2-3 дні. Після цього їх можна посадити остаточно. Поки не почалося зростання, підтримуйте помірну вологість, інакше деленкі загнивають.
Насінням розмножувати агапантус недоцільно, оскільки від по ¬ сівби до цвітіння повинно пройти 6-7 років.
Крім агапантус африканського, іноді вирощують й інші види. Наприклад, більш скромних розмірів агапантус дзвонові або несучий до 100 квіток у парасольці агапантус східний. На жаль, ці два види в продаж не по-ступають, їх можна отримати тільки зі спеціалізованих колекцій ботанічних садів.
Деяку шкоду агапантус може завдати червоний павутинний кліщ.







Переглядів: 1026 | Додав: florist | Теги: Агапантус африканський | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Архів записів

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений

Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


Copyright MyCorp © 2024