Субота
20.04.2024
17:46
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Головна » 2011 » Січень » 15 » Акалифа
19:23
Акалифа
Acalypha L.
Батьківщина: тропіки і субтропіки 
Цвітіння: круглий рік

Одне з найпоширеніших рослин цього роду - акалифа щетинисто-волосиста (A. hispida Burm. F.), або як її ще називають - Лисий хвіст. Назва не випадкова. Її яскраві малиново-червоні хто сходить дають схожі на сережки суцвіття, що досягають 50 см у довжину, ш поминають пухнастий лисячий хвіст. Форма alba прикрашена великою білими суцвіттями.
Поряд з акалифа щетинисто-волосистої зустрічаються й інші, наприклад акалифа Уїлкса (A. wilksiana Muell. Arg.) З оригінально забарвленням листя: за загальним бронзово-зеленуватому фону хаотично розташовані мідно-червоні плями. Суцвіття дрібні, довжиною 5-10 см. Виведено велика кількість гібридів і сортів з різно найрізноманітнішими за колірною гамою і малюнку листям. Є форми, які можна використовувати як ампельні рослини.
Звертаємо вашу увагу на те, що акалифа отруйна. Будьте акуратні, проводячи будь-які дії з цією рослиною, особливо при обробка і живцюванні. Після роботи необхідно вимити руки з мив од Розміщують рослина в місцях, недоступних для дітей і тварин.
Акалифа - тепло і вологолюбна культура. Сприятливі температ ра 20-24 ° С (взимку не нижче 18 ° С) і висока вологість повітря.
Поливають рівномірно протягом року водою кімнатної температ ри. При вмісті в теплому приміщенні рослини необхідно опрьсківать, горщики можна поставити в піддони з вологим сфагнумом Оберігайте акалифа від протягів, не рекомендується виносити її р відкрите повітря.
Починаючи з лютого і до початку осені кожні два тижні рослина підгодовують мінеральними добривами, призначеними для кімнатного квітникарства. Розмножується живцюванням верхівкових пагонів протягом року. Для того щоб акалифа зацвіла наступного літа, живцювання проводять у вересні. Укореняють у воді або у вологому піску наполовину з торфом при температурі повітря не нижче 20 ° С, обов'язково накриваючи посадку склом або поліетиленовою плівкою. Після вкорінення живці розсаджують в горщики з земляною сумішшю наступного складу: листова земля, дернова земля, торф, перегній і пісок, взяті в рівних частинах; можна додати трохи добре перегнилого гною.
Через 1,5-2 місяці після посадки, коли молоді рослини дружно підуть у ріст, їх необхідно прищипнуть, для того, щоб надалі рослині надати більш пишний вигляд.
Через 2-3 роки рослини зазвичай втрачають первісну привабливість, тому краще всього щорічно вирощувати нові молоді екземпляри акалифа. Але якщо вам шкода розлучитися з колишнім рослиною, то його можна омолодити, обрізаючи розрослися пагони і залишаючи «пеньки" висотою 20-25 см. Після обрізки рослину необхідно часто обприскувати і регулярно поливати, не допускаючи застою води в піддоні.
Пошкоджується білокрилка, попелиць і павутинним кліщиком.





Переглядів: 1140 | Додав: florist | Теги: акалифа | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Архів записів

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений

Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


Copyright MyCorp © 2024