П`ятниця
19.04.2024
00:31
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Головна » 2011 » Лютий » 6 » Алое (столітник)
22:08
Алое (столітник)
Алое L. 
Сімейство: асфоделових (Asphodelaceae) Батьківщина: Південна Африка, Мадагаскар Цвітіння: в кімнатній культурі вкрай рідко


Рід алое дуже численний, до нього входять понад 300 видів.
За зовнішнім виглядом алое дуже різноманітні: в основному це багато ¬ літні трави, але є деревоподібні, чагарникові форми і навіть ліани.
У себе на батьківщині ці сукуленти цвітуть щорічно. З пазух утворюється цветонос (довжиною до 80 см), на кінці якого яскраво-червоні, помаранчеві, жовті і дуже рідко білі квіти (діаметром 1 см і довжиною 3,5-5 см) зібрані в гроновидні або колосоподібні суцвіття. У кімнатній культурі цвітуть надзвичайно рідко. Мало кому довелося стати свідком цієї унікальної події. Ймовірно, тому і назвали ці рослини столітником - ніби вони цвітуть лише раз на сто років. Алое - поширене і повсюдно культивоване кімнатна рослина. Ці рослини витривалі, добре розмножуються, їх сік має знезаражувальним дією (в певному сенсі загальновизнаний домашній «доктор»). Якщо до пораненої поверхні докласти розрізаний лист рослини, то він допоможе швидше затягнутися ранці. Цією властивістю володіє алое деревовидне (А. arborescensMill.). Я природі ці рослини досягають висоти 3 м. Виростають у вигляді чагарників з прямостоячими розгалуженими стовбурами. Листя товсті м'ясисті, чергові, сидячі, вузько ланцетні, по краях шиповатом-зубчасті, сизувато-сіруватого кольору. Квітконіс високий (80 см), квітка яскраво-червоні довжиною близько 4 см.
Крім деревовидних алое в кімнатній культурі широко поширені рослини невеликого розміру (висотою до 30 см) з дуже коротким стеблом, на якому утворюються розетки листя. Вони мають трикутний-ланцетні форму, мелкошіповатие по краях, пофарбовані в приємний насичений зелений колір з білими смугами. Це алое строкато (А. Л. Variegata).
Всі види алое - світлолюбні рослини. Їм зазвичай відводять самий сонячні підвіконнях місця на. Поливають рясно через 2-3 години зайву воду з піддону зливають. Влітку обприскують.
У літні місяці їх виносять на балкон, оберігаючи від вітру. Підгодовують кожен місяць гнойової рідиною або повним мінеральним добривом у половинній дозі, зазначеної на упаковці.
У зимовий період полив скорочують. Але якщо у вашій кімнаті дуже сухе повітря, полив не зменшують, але уважно стежать за тим щоб вода в піддоні не застоювалася.
Молоді рослини пересаджують щорічно, дорослі - через 2-3 гс та за потребою. Рекомендується земляна суміш з дернової землі, листової землі, перегною і піску (2:1:1:1) з додаванням дрібно дробленого цегли і деревного вугілля. Розмножуються прикореневими пагонами, верхівковими і стебловими живцями. Після того як живці відрізані, зрізи необхідно подвяліть протягом доби і затія припудрити товченим вугіллям. Садять черешки у вологий пісок, заглиблюючи їх на 1 см. Живці не обприскують, не накривають скляною бак кою і досить рідко поливають. Як тільки вони вкорінюються, поле збільшують. Через деякий час їх уже можна розсаджувати на постійне місце.
Пошкоджується борошнистим червецем.





Переглядів: 3176 | Додав: florist | Теги: Алое (столітник) | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Архів записів

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений

Календар
«  Лютий 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28


Copyright MyCorp © 2024