П`ятниця
19.04.2024
10:18
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Головна » 2011 » Січень » 10 » Алоказія
15:22
Алоказія
Alocasia G. Don
Батьківщина: тропічні райони Азії 
Цвітіння: в культурі рідко


Алоказія - досить рідкісна рослина. Але останнім часом вона знову стає популярною. Про неї можна сказати, що «нове - це добре забуте старе». Ще наприкінці минулого століття 13 видів цієї екзотичної рослини описав директор Санкт-Петербурзького ботанічного саду Е. Регель в книзі «Утримання та виховання рослин в кімнаті».
Алоказія - декоративне вічнозелене тропічна рослина з дуже великими (30-40 см, а іноді і до 50 см в довжину) овально-стрілоподібним листям на довгих соковитих черешках. Велику декоративність надають листю товсті прожилки, видатні з обох сторін листової пластинки. Листя забезпечені гідатодамі, через які в сиру погоду виділяються крапельки води.
Найбільш оригінальні перістолістние форми рослини.
Існує велика кількість видів і гібридів, різних за формою, забарвленням і розміру листя, а також по висоті рослини. Одна з найбільш прийнятних для кімнатних умов і, мабуть, одна з самих декоративних на вигляд - алоказія мідно-червона (А. сіргеаС. Koch et Bouche). Листя середньої величини (довжиною 25-35 см і близько 15 см шириною) серцеподібної форми, з дуже красивою забарвленням: зверху мідно-зелені з металевим відливом, а знизу пурпурні.
Алоказія крупнокорневой (А. macrorhiza Schott) - дуже потужний рослина. Стебло іноді досягає 2 м, черешки до 1 м довжини. Листя яйце-видно-серцеподібної форми, дуже великих розмірів: довжиною 30 см і шириною 40 см. Форма variegata відрізняється від початкового виду строкатим листям з великими білими плямами. Така монументальна красуня навряд чи знайде собі місце у квартирах. Швидше за все, вона підходить для офісів і зимових садів. А от для кімнатних умов підійде схожа на попередній вид, але меншого розміру алоказія пахуча.
Умови утримання алоказій такі ж, як і для всіх інших ароїдних. Їм потрібно тепле приміщення, досить висока, але не надмірна вологість грунту і повітря. Влітку вона добре себе почуває при температурі 22-26 ° С, взимку - при 18-20 ° С. Під час вегетаційного періоду необхідна постійна вологість повітря. Поливають алоказія рясно, але вода в горщику не повинна застоюватися. Через 2-3 години після поливу зайву воду з піддону слід вилити. Обов'язкові часті обприскування. Воду використовують м'яку, кімнатної температури. Взимку поливають трохи менше, але постійно стежать за тим, щоб земля не пересихала і листя не почали в'янути. Удобрюють два рази на місяць повним мінеральним добривом для кімнатних рослин.
Розмножують нащадками або дочірніми бульбами, розподілом кореневища і стебловими живцями. Зазвичай цю операцію проводять одночасно з пересадкою рослини. При живцюванні дотримуються ті ж умови, як і для всіх інших ароїдних.
Рекомендується земляна суміш, що складається з листової землі, хвойної землі, торфу і піску (1:1:1:0,5); або перегною, листової землі, дернової землі, торфу і піску (2:2:2:1:1) .
Якщо рослина вже старе і досить великих розмірів, то його перевалюють в більш просторий посуд, не порушуючи колишнього земляного кома, в якому рослина знаходилося раніше, і додають новий субстрат.
Під час будь-яких операцій з Алоказія, будь то пересадка або живцювання, пам'ятайте, що ця рослина отруйна і може сильно подразнювати слизові оболонки. Тому рекомендуємо працювати з ним в рукавичках, а після закінчення роботи вимити руки з милом.
Деякі алоказій вирощують заради їстівних бульб, які багаті крохмалем.
Цікава алоказія ще й тим, що деякі її види, наприклад алоказія пахуча, мають цілющі властивості і застосовуються в китайській народній медицині. З стебла готують препарати, що їх вживають при болях у шлунку і зубного болю. Препарати з листя - при лікуванні пневмонії та туберкульозу. Подрібнений бульба прикладають до пухлин. Але так як рослина отруйна, то тільки фахівці можуть рекомендувати препарати, виготовлені з алоказій. Категорично заборонено самостійне лікування.
Пошкоджується павутинним кліщиком, попелиць, червецем, щитівкою.

 



Переглядів: 1674 | Додав: florist | Теги: Алоказія | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Архів записів

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений

Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


Copyright MyCorp © 2024