Четвер
28.03.2024
16:08
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Головна » 2011 » Лютий » 6 » Азалія
21:55
Азалія
Азалея Л. (Rhododendron) 
Сімейство: вересові (Ericaceae) Батьківщина: Китай, Японія, Індія
Цвітіння: залежно від виду з листопада по травень


За своїм декоративним властивостям азалія - одна з найбільш привабливих кімнатних культур. Тривале цвітіння надзвичайно різноманітних і дуже витончених квітів підкорює любителів кімнатного квітникарства. Незважаючи на те що рослина досить складно утримувати в кімнатних умовах, популярність азалій від цього не зменшується. У культуру ця рослина потрапила понад 300 років тому. Під час однієї з подорожей голландський вчений Брейніус був зачарований не-звичайним чагарником, усипаним красивими квітами. Він привіз його на батьківщину, але рослина загинула. Століття по тому інший учений, Конерс, знову став володарем унікальної рослини. Але і його праця не увінчалися успіхом: рослина також не витримало переїзду і загинуло. І тільки на самому початку в XIX ст. капітан Велбенк привіз з Індії прекрасний екземпляр квітучої азалії і передав його в ботанічний сад неподалік від Лондона. Цей примірник і став родоначальником тієї величезної кількості різноманітних гібридів і сортів, які були виведені в результаті тривалої селекційної роботи вчених-ботаніків.
Азалія - вічнозелений сильно гіллястий чагарник з ланцетні еліптичними яйцевидними листками, опушеними з двох сторін Виведено гібриди з підлозі махровими і махровими дзвінковим! квітками різноманітного забарвлення. Розрізняються групи сортів за термінами цвітіння: ранньо, середньо та пізньоантичний. Якщо вирощувати рослини з різними термінами цвітіння, то милуватися ними можна в теченіє півроку і більше.
Азалія - досить примхливе кімнатна рослина. Їй вимагаєте світле чи напівтінисте місце, причому світло повинне бути обязательні розсіяним, так як прямих сонячних променів вона не виносить. Влітку е рекомендується виносити на відкрите повітря, краще всього прікопат разом з горщиком в саду в злегка притінене місці. Якщо у вас такої можливості немає і влітку вона буде перебувати в квартирі, то необхідно підтримувати підвищену вологість повітря: регулярно чаду по (зверніть увагу) поливати і обприскувати. Не можна допускати не перезволоження, ні застою води в піддоні: те й інше може бути згубно для рослини. При цьому вода не повинна бути ізвестковоі вживати необхідно тільки дощову або в крайньому випадку хоршо відстояну водопровідну воду. Восени полив трохи зменшують, обприскують вкрай рідко. Але з початком опалювального сезону кімнатах стає дуже сухо, і в сонячні дні обприскування поновлюють. Підгодовують рослина кожні два тижні мінеральними добривами, що не містять хлору, в період бутонізації рекмендуется суперфосфат (15г на Юл води).
В осінньо-зимовий період рослинам необхідна прохолодна темпертура повітря (12-14 ° С), але при правильному догляді вони можуть рости і пр 20-22 ° С.
Дуже важливо своєчасно обрізати і прищипувати стебла. Обрізати починають з травня. Видаляють всі слабкі і, навпаки, сильно вирішився пагони, особливо ті, які звернені всередину кімнати. За ните: чим пишніше кущ, тим слабше цвітіння. Молоді пагони прищипують, залишаючи на них по 4-5 листочків. При появі невеликий молодих пагонів близько квіткових нирок їх обов'язково вищипувати
На відміну від багатьох інших рослин азалію під час цвітіння можна повертати і переносити. Але після того як рослина закінчи, цвісти, його необхідно повернути на колишнє місце в те положення, В якому воно перебувало під час бутонізації.
Азалія - одне з небагатьох кімнатних рослин, яким вимагає кислий грунт (рН-4-4, 5). Найкраще їй підходить вересова земля, можна замінити її сумішшю з хвойної та торф'яної землі (2:1) з подрібненням невеликої кількості річкового піску. Молоді рослини після закінчення цвітіння пересаджують щорічно, більш дорослі - через 2-3 роки. Так що коренева система в азалії поверхнева, в якості посуду використовують тільки плоскі горщики.
У домашніх умовах розмножують азалію стебловими полуодревесневшімі живцями, хоча це важко. Звичайні терміни - з травня по серпень. Укорінення швидше і краще відбувається в субстраті з кислою реакцією. Живці необхідно накривати скляною банкою або поліетиленовою плівкою, регулярно поливати і обприскувати. Оптимальна температура для укорінення 25 ° С.
Пошкоджується павутинним кліщиком, азаліевой міллю.
Добре росте на гідропоніці.






Переглядів: 2492 | Додав: florist | Теги: Азалія | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Архів записів

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений

Календар
«  Лютий 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28


Copyright MyCorp © 2024