Четвер
25.04.2024
01:32
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Головна » 2011 » Лютий » 20 » Гарденія
11:42
Гарденія
Сімейство: маренових (Rubiaceae) Батьківщина: Японія, Китай 
Цвітіння: липень - жовтень
Gardenia Ellis

По красі і елегантності гарденія може змагатися тільки з камелією: таке ж вишукане рослина з витонченими квітками і таке ж вимогливе і примхлива. Рід гарденія носить ім'я американсько го садовода-любителя А. Гардена, який жив у другій половині XVIII ст. 
Як кімнатну культуру протягом двох століть найчастіше вирощують гарденії жасміновідную (G. jasminoides Ellis). Цей вічнозелений чагарник дуже примхлива рослина. Але той, хто зуміє створити їй не обхідні умови, буде нагороджений пишністю білих або злегка кремових досить великих (до 8 см в діаметрі) ароматних підлозі махрових або махрових квіток. Вони можуть бути поодинокими або зібрані в суцвіття по 2-5 штук. Листя теж досить великі (до 10 см), шкірясті, блискучі, широко ланцетні, цілокраї, назад-яйцеподібний загострені, до основи звужені. У кімнатних умовах величезну роль грає освітленість, тому гарденії краще розташувати на добре освітлених вікнах: східних, західних, південних. На південних вікнах опівдні навесні і влітку сонячне світло злегка затемнюють. Але якщо у вас вікна тільки північній орієнтації, то рослину необхідно додатково підсвічувати лампами денного світла. 
Гарденія - дуже теплолюбива рослина; виконуйте температурний режим, необхідний для її життєдіяльності. Навіть взимку температура повітря не повинна опускатися нижче 1б ° С. Оптимальна температура для неї 18-22 ° С. Причому грунт повинен бути такої ж температури, як і повітря. У літній період гарденії можна виносити на свіже повітря. Рослина не тільки світло і теплолюбива, але ще і вологолюбна. Воно потребує у вологому повітрі і постійно помірно вологому грунті: неприпустимо ні пересушування, ні перезволоження. Поливати треба регулярно: влітку - рясніше, взимку - більш помірковано. Обов'язкова умова: вода для поливу, як і грунт, повинна бути кислою (рН не вище 5,0). Якщо не дотримуватися цього правила, то листя будуть поступово дрібніти і набувати жовтуватий відтінок. Для того щоб підтримувати необхідну кислотність грунту, хоча б раз на місяць гарденії поливають слабким розчином лимонної кислоти. Можна підкисляти грунт водою, настояною на торфі.
У період бутонізації особливо необхідна висока вологість повітря. Для цього горщик з гарденією можна поставити в миску або піддон з вологими торфом або сфагнумом. У цей же час необхідно обприскування, але як тільки бутони почнуть розпускатися, обприскування слід припинити. При попаданні води на квітку на ньому можуть з'явитися бурі плями, що негативно позначається на зовнішньому вигляді рослини. Тому під час цвітіння замість обприскування рекомендується протирати листя теплою водою м'якою ганчіркою.
Розмножують гарденії верхівковими підлозі здеревілими живцями. Навесні або восени зрізають пагони заввишки близько 10 см і висаджують в субстрат, що складається з піску (краще річкового) або з піску навпіл з торфом. Іноді вдається укоренити живці та у воді. Якщо ви посадили черешки в субстрат, то накрийте їх скляною банкою або поліетиленовою плівкою. Не забувайте щодня знімати банку і провітрювати живці та обов'язково обприскувати їх м'якою теплою водою. Температура субстрату не повинна бути нижче 25 ° С, тому краще застосовувати нижній підігрів. Коли живці укорінятимуться (приблизно через місяць), їх розсаджують в субстрат, що складається з торфу, хвойної землі і піску.
Дорослі рослини пересаджують тільки в разі потреби.
Молоді рослини підживлюють двічі на місяць, чергуючи органічні та мінеральні добрива. Дорослі рослини підгодовують з весни до осені щотижня добривами, що не містять вапно.
Може ушкоджуватися щитівкою і павутинним кліщиком.
Це дивовижна рослина не тільки підкорює своєю красою, але і є цілющою рослиною.
Гарденія жасміновідная широко застосовується в народній медицині багатьох країн. Використовують і плоди і коріння. Їх відварами лікують стоматит, тонзиліт, мастит, застосовують при захворюваннях стравоходу, печінки, шкіри, при дизентерії, грипі і нефриті.
Широко вживається вона і в традиційній китайській медицині: при безсонні, перевтомі, при головних болях, запаленні шлунково-кишкового тракту, жовчних шляхів, при захворюваннях нирок та ін. 







Переглядів: 1728 | Додав: florist | Теги: Гарденія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Архів записів

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений

Календар
«  Лютий 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28


Copyright MyCorp © 2024