Четвер
25.04.2024
00:59
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Головна » 2011 » Січень » 15 » Синнінгия (глоксинія)
01:02
Синнінгия (глоксинія)
Sinningia speciosa (Lodd.) Hiern 
Батьківщина: Бразилія
Цвітіння: весна - літо


У першій половині XIX ст. з Бразилії до Європи потрапило дуже красиве трав'яниста рослина з оригінальними дзвінковим квітками - синнінгія (Sinningia Nees), названа так на честь німецького садівника В. синнінгія, який жив у минулому столітті.
У результаті тривалої і копіткої селекційної роботи було виведено кілька десятків гібридів і сортів, які в значній мірі перевершували вихідний вид цієї рослини. У кілька разів збільшився розмір квіток, розширилася палітра їх забарвлення.
Глоксинія - одна з найефектніших квітучих кімнатних культур. Ботанічна назва роду глоксинія отримала з-за форми квітки, так як «Glocke» у перекладі з німецької означає «дзвіночок». Великі (до 10-12 см) розкішні квітки (грамофони) підкорюють широтою колірної гами: рожеві, червоні, фіолетові з різноманіттям півтонів і відтінків. Найчастіше пелюстки забарвлені нерівномірно: якщо повністю, то середина залишається білою, при пофарбованої середині залишаються білими краю. За рідкісним винятком середина квітки покрита цяточками темного кольору. Але зустрічаються сорти з чисто білими, синіми, блакитними та жовтими дзвіночками. Квітки розташовані на довгих квітконосах (15-20 см). При сприятливих умовах одночасно з'являються до 20 і більше бутонів на одній рослині.
Листя зелені, великі, оксамитові, овальні, утворюють розетку на невисокому товстому стеблі.
Глоксинія - бульбове рослина, вегетирует тільки навесні і влітку. Восени все листя поступово засихають і обпадають, коріння відмирають. Настає період спокою. Тому взимку бульби пересипають сухим пес ¬ ком, не поливають і тримають у прохолодному темному приміщенні з температурою повітря 10-12 ° С. Якщо у вас таких умов немає, то, для того щоб бульби не рушали в зростання, горщик з бульбами засипають товстим шаром сухого, краще крупного річкового піску. У такому вигляді глоксинія може перезимувати і в умовах звичайної житлової кімнати. У січні - лютому бульби переставляють в більш тепле приміщення і починають регулярно поливати. Коли з'являться паростки, бульби пересаджують у нову земляну суміш, що складається з листової землі, торфу і піску (3:1,5:1). Якщо бульба досить великий і має велику кількість стебел, доцільніше розділити його на кілька частин так, щоб кожна окрема частина включала хоча б по одному або краще два паростка. При посадці не слід повністю заглиблювати бульба: його або злегка присипають шаром землі (не більше 0,5-1 см), або верхівку не засинають зовсім. Інакше при більш глибокій посадці в кращому випадку може вирости тільки один пагін, а решта так і не проросте. Горщики для глоксинії використовують неглибокі та широкі.
Поливають її регулярно, обов'язково з піддону або в край горщика, стежачи за тим, щоб вода не потрапила ні на бульбу, ні на листя. Обприскувати не рекомендується: можуть постраждати листя. Підгодовують мінеральними добривами малій концентрації (1 / 2 дози, зазначеної на упаковці добрива).
Оскільки рослина теплолюбна, оптимальна температура повітря 20-22 ° С. Необхідно регулярне провітрювання, але протягів, вітру, дощу та різких перепадів температури синнінгія не переносить. Тому виносити на балкон або в сад її не слід.
Освітленість вирішальної ролі не грає. При досить високій температурі повітря вона добре росте і на північних вікнах. Якщо рослина розташоване на вікнах південної орієнтації, то в полуденний час обов'язково притіняти його від прямих сонячних променів.
Глоксинія живе більше 10 років. Чим більше бульба, тим рясніше по ¬ наступне цвітіння.
Розмножується легко декількома способами: насінням, листовими черешками й розподілом бульби. Насіння висівають в січні - лютому на поверхню грунту, не заглиблюючи, потім обприскують з пульверизатора з дрібними отворами і накривають склом. При регулярному зрошенні і при температурі 18-20 ° С сходи з'являються через два тижні. Приблизно через місяць сіянці пікірують. А через півтора місяця після пікіровки молоді рослинки розсаджують в горщики. Рослини, отримані з насіння, зацвітають через 6-7 місяців. Перші бутони рекомендується прищипнуть, тоді наступне цвітіння буде рясніше і тривалішою, а квітки більші.
Живцювання теж не представляє складності: листя легко вкорінюються. Потрібно вибрати великий, добре розвинений і абсолютно здоровий лист. Не залишайте довгий черешок, він може загнити. Найкраще листові черешки вкорінюються у вологому грубозернистому піску при температурі 20-25 ° С. Зверху їх необхідно накрити скляною банкою або поліетиленовою плівкою.
Пошкоджується попелиць і павутинним кліщиком.
Добре росте на гідропоніці.




Переглядів: 1560 | Додав: florist | Теги: Синнінгия (глоксинія) | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Архів записів

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений

Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


Copyright MyCorp © 2024