Вівторок
19.03.2024
07:59
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Мінеральне живлення рослин Азот »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Основні елементи мінерального живлення Азот (N).
Серед основних елементів мінерального живлення азот стоїть осібно. Він не лише «годує» рослини, але і регулює їх життя. Тому перед внесенням добрив, що містять азот, уважно подумайте, чого ви хочете від рослини. Азот - єдиний елемент, до дозування якого потрібно личити з особливою обережністю.
Азот необхідний для всіх процесів зростання. Виділяються дві форми азоту, кожна з яких в тій чи іншій мірі необхідна рослинам: нітратна (окислена) і амонійна (відновлена). Азот нітратів накопичується в соковитих органах рослин, допомагаючи їм регулювати водний баланс. Амонійним азотом багаті сечовина (карбамід), сульфат амонія, аммофос. Нітратний азот містять калійна селітра, кальцієва селітра, натрієва селітра (останню не всі рослини переносять добре). Обоє форми азоту містяться в аміачній селітрі.
У грунті азот може переходити з однієї форми в іншу за допомогою багаточисельних мікроорганізмів. Зрештою він перетворюється на газоподібний азот, не доступний для рослин. Крім того, азот слабо стримується в грунті, тому його запаси необхідно регулярно поповнювати.
Особливо велика потреба в нім на початку періоду зростання. Але це не означає, що з початком зростання всі рослини потрібно підгодовувати азотом однаково. В деревних, кореневищних і цибулинних рослин активація зростання починається з кореневої системи: з'являється нове коріння, постачання рослин водою відбувається інтенсивніше. Тому такі рослини можуть використовувати азот відразу при перших ознаках зростання. Бульбові рослини (глориоза, зантедехия, каладиум, аморфофаллюс) спочатку розвивають втечу, а коренева система розвивається пізніше. Азотну (як і інші) підгодівлю доцільно починати після розгортання першого листя.
Азот стимулює зростання рослини, перешкоджає переходу в стан спокою. Тому при підготовці рослин до зимівлі (для більшості кімнатних рослин - з серпня) азот з підкормових сумішей виключають.
При нестачі азотного харчування рослини відстають в зростанні. Головний симптом - передчасне пожовтіння нижнього листя. Прагнучи заповнити недолік азоту, рослина переміщає його з нижнього старого листя в точки зростання і молоде листя. Для цибулинних забезпеченість азотом означає хорошу підготовку цибулин до цвітіння наступного року.
При перегодовуванні рослини можливий буйний розвиток вегетативної маси в збиток цвітінню (далеко не у всіх рослин). Азотні добрива шкідливі кактусам, які при передозуванні «лопаються», оскільки шкірка (епідерміс) відстає в зростанні від внутрішніх тканин стебла. Шкідливий азот і рослинам у фазі проростка, погано укоріненим держакам.
Надлишок азоту у поєднанні з постійною високою вологістю і поганою аерацією коріння може привести до загнивання рослин або до інтоксикації. При цьому знижується стійкість рослин до захворювань. Ніколи не вносите азот, якщо ви бачите, що рослина уражена грибною або бактерійною інфекцією.
Амонійний азот у високих концентраціях отруйний для будь-якої живої істоти. Тому такі сильнодіючі добрива, як сечовина або аміачна селітра, можуть викликати хімічні опіки.



Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений


Copyright MyCorp © 2024