П`ятниця
26.04.2024
19:25
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Головна » 2011 » Січень » 8 » Фатсия японська
21:38
Фатсия японська
fatsia japonica Decne.et Planch.
Батьківщина: Японія 
Цвітіння: в культурі рідко

Фатсия японська - швидкоростуча деревце, в кімнатних умовах досягає висоти 1,5 м. Дуже декоративні 5-7-лопатеві шкірясті блискучі пилчасті яскраво-зелене листя від 20 до 30 см в діаметрі. Квітки непоказні, дрібні, білуваті, зібрані в мітелку. Дуже ефектно виглядають ряболисті форми. Молоде листя спочатку цілісні і тільки з часом набувають характерну лопатеву форму. У молодому віці листки і пагони покриті м'якими рудувато-коричневими волосками. На початку XX ст. був отриманий гібрид в результаті схрещування двох рослин: фатсії і плюща звичайного - фатсхедера Літца який завоював велику популярність і широке поширення.
Те й інше рослина дуже невибагливі. Люблять світле місце, але не сонячне, легко переносять затінення (ряболисті необхідно більше світла; рослини з однотонними зеленим листям більш теневиносліви). Влітку їх добре виносити на балкон, так як їм необхідне свіже повітря. Оптимальна температура повітря у весняно-літній період 18-22 ° С.
Поливу треба приділити особливу увагу. З одного боку, не можна допустити застою води на піддоні, з іншого - пересихання грунту. Навіть якщо ви один раз пересушили грунт, рослина може опустити листя, і дуже важко повернути їх у попереднє положення. Навіть дуже рясний полив вам не допоможе. У цьому випадку листя необхідно підв'язувати на розпірки в горизонтальному положенні. Через деякий час рослина, можливо, придбає первинний характерний силует.
Листя необхідно регулярно протирати вологою м'якою губкою або ганчіркою. Взимку фатсії краще містити в прохолодних, добре освітлених приміщеннях при температурі 8 - 10 ° С. При такому режимі полив значно скорочують, не доводячи до пересихання грунту. Але фатсія і особливо фатсхедера можуть пристосуватися і до більш високої зимовій температурі. У цьому випадку полив скорочувати не слід, треба лише через 2-3 години після поливу, коли весь земляний кому цілком зволожиться, зайву воду з піддону вилити. Удобрюють рослина з весни до осені кожного тижня мінеральними або органічними добривами. Взимку підгодівлю припиняють.
І фатсія і фатсхедера легко розмножуються верхівковими черешками й повітряними відведеннями. Живцюють зазвичай навесні. Рослини досить швидко вкорінюються у вологому субстраті. Живці накривають скляною банкою або поліетиленовою плівкою. Потім їх розсаджують в земляну суміш, що складається з дернової землі, листової землі, перегною, торфу і піску в рівних частинах. При посадці в горщики укладають шар дренажу.
Зазвичай в хороших умовах рослини повністю обліствени, але якщо з якихось причин стовбур оголився, їх можна омолодити. Навесні на стовбурі роблять неглибокий надріз, обмотують його вологим мохом і зверху прикривають плівкою. Мох завжди підтримують у вологому з-стоянні. Приблизно через два місяці після того, як утворилися коріння, верхівку з корінням відрізають і висаджують в окремий горщик. Що залишився ствол не викидають, навіть якщо на ньому немає листя. Його зрізають майже під корінь. «Пеньок» від старої рослини продовжуйте поливати, можливо, він дасть пагони, які будуть добре розростатися, і у вас з'явиться ще один екземпляр цього прекрасного рослини.
Якщо ви любите експериментувати, то можна запропонувати ще один варіант. Після того як ви зробили повітряні відводки, не зрізайте залишився стебло, а спробуйте на нього прищепити (у «розщепів» або «за кору» див. с. 56-57) плющ з того ж сімейства. Він легко приживається на стовбурі фатсії, і, коли почне розростатися, ви отримаєте оригінальне дерево з спадаючими гілками.
Пошкоджується павутинним кліщиком.
Дуже добре росте на гідропоніці.







Переглядів: 1413 | Додав: florist | Теги: Фатсия японська | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Архів записів

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений

Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


Copyright MyCorp © 2024