Неділя
24.06.2018
19:10
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Сімейство: мальвові (Malvaceae) Батьківщина: Південно-Східна Азія 
Цвітіння: з весни до глибокої осені
Hibiscus rosa-sinensis L.

На Гавайських островах гібіскус називають «квіткою прекрасних ж щин». Місцеві дівчата часто прикрашають себе яскравими квітками китайської троянди, які дуже ефектно виглядають на чорному волоссі.
Вже на початку XVIII ст. він прикрашав деякі ботанічні сади, підкоряючи відвідувачів пишним цвітінням.
До цих пір китайська троянда - одне з найулюбленіших і распатроненних кімнатних рослин. Вона являє собою сільноветіщійся чагарник або деревце висотою 2-3 м. Листя темно-зелень блискучі, подовжено-овальні або видовжено-яйцеподібні, зубчаті по краю, великі (до 15 см), розташовані на стеблі по чергу Квітки великі (від 8 до 12 см в діаметрі), п'яти пелюсткові, з різним ступенем махровості. Зрощені в трубку тичинки сильно висипають, надаючи деяку пікантність особливо не махровим квіткам. Спектр забар ... Читати далі »
Переглядів: 4364 | Додав: florist | Дата: 20.02.2011 | Коментарі (1)

Сімейство: маренових (Rubiaceae) Батьківщина: Японія, Китай 
Цвітіння: липень - жовтень
Gardenia Ellis

По красі і елегантності гарденія може змагатися тільки з камелією: таке ж вишукане рослина з витонченими квітками і таке ж вимогливе і примхлива. Рід гарденія носить ім'я американсько го садовода-любителя А. Гардена, який жив у другій половині XVIII ст. 
Як кімнатну культуру протягом двох століть найчастіше вирощують гарденії жасміновідную (G. jasminoides Ellis). Цей вічнозелений чагарник дуже примхлива рослина. Але той, хто зуміє створити їй не обхідні умови, буде нагороджений пишністю білих або злегка кремових досить великих (до 8 см в діаметрі) ароматних підлозі махрових або махрових квіток. Вони можуть бути поодинокими або зібрані в суцвіття по 2-5 штук. Листя теж досить великі (до 10 см), шкірясті, блискучі, широко ланцетні, цілокраї, назад-яйцеподібний загострені, до основи звужені. У кімнатних умовах величезну р ... Читати далі »
Переглядів: 1391 | Додав: florist | Дата: 20.02.2011 | Коментарі (0)

Алое L. 
Сімейство: асфоделових (Asphodelaceae) Батьківщина: Південна Африка, Мадагаскар Цвітіння: в кімнатній культурі вкрай рідко


Рід алое дуже численний, до нього входять понад 300 видів.
За зовнішнім виглядом алое дуже різноманітні: в основному це багато ¬ літні трави, але є деревоподібні, чагарникові форми і навіть ліани.
У себе на батьківщині ці сукуленти цвітуть щорічно. З пазух утворюється цветонос (довжиною до 80 см), на кінці якого яскраво-червоні, помаранчеві, жовті і дуже рідко білі квіти (діаметром 1 см і довжиною 3,5-5 см) зібрані в гроновидні або колосоподібні суцвіття. У кімнатній культурі цвітуть надзвичайно рідко. Мало кому довелося стати свідком цієї унікальної події. Ймовірно, тому і назвали ці рослини столітником - ніби вони цвітуть лише раз на сто років. Алое - поширене і повсюдно культивоване кімнатна рослина. Ці рослини витривалі, добре розмножуються, їх сік має знезаражувальним дією (в певно ... Читати далі »
Переглядів: 2712 | Додав: florist | Дата: 06.02.2011 | Коментарі (0)

Азалея Л. (Rhododendron) 
Сімейство: вересові (Ericaceae) Батьківщина: Китай, Японія, Індія
Цвітіння: залежно від виду з листопада по травень


За своїм декоративним властивостям азалія - одна з найбільш привабливих кімнатних культур. Тривале цвітіння надзвичайно різноманітних і дуже витончених квітів підкорює любителів кімнатного квітникарства. Незважаючи на те що рослина досить складно утримувати в кімнатних умовах, популярність азалій від цього не зменшується. У культуру ця рослина потрапила понад 300 років тому. Під час однієї з подорожей голландський вчений Брейніус був зачарований не-звичайним чагарником, усипаним красивими квітами. Він привіз його на батьківщину, але рослина загинула. Століття по тому інший учений, Конерс, знову став володарем унікальної рослини. Але і його праця не увінчалися успіхом: рослина також не витримало переїзду і загинуло. І тільки на самому початку в XIX ст. капітан Велбенк привіз з Інд ... Читати далі »
Переглядів: 2132 | Додав: florist | Дата: 06.02.2011 | Коментарі (0)

Агава L. 
Родина: Агавові (Agavaceae) Батьківщина: Мексика, північна частина Південної Америки, Центральна Америка
Цвітіння: в культурі рідко


Дуже красиве декоративно-листяна рослина, поширена в кімнатній культурі.
У перекладі з грецької «агава» означає «чудова, ставна». До Європи рослини цього роду завезли в другій половині XVI ст.
У роду близько 300 видів. В основному (за рідкісним винятком) це рослини з м'ясистими суккулентними листами, зібраними в прикореневу розетку. По краях листя розташовані шипи. Закінчується листова пластинка шиловидним твердим вістрям.
У природних умовах рослини досягають досить значні розмірів. Діаметр розетки деяких видів досягає 4,5 м, розетка самих маленьких, карликових, агав не більше 3-4 см.
У більшості випадків агави цвітуть один раз у житті, після чого поступово протягом декількох місяців гинуть. У природі одні види цвітуть на 10-15-й рік, інші - на 20-30 ... Читати далі »
Переглядів: 1538 | Додав: florist | Дата: 06.02.2011 | Коментарі (2)

Сімейство: мальвові (Malvaceae) Батьківщина: Бразилія 
Цвітіння: з травня по жовтень
Abutilon Mill.


Абутилон гібридний (A. hybridum hort.), або, як його називають, кімнатний клен, - вічнозелений пишно ветвящийся чагарник з ніжним лопатевими листами, опушеними м'якими волосками. У переклад «abutilon» означає «дає тінь». Назва «кімнатний клен» не випадково. Великі листи (довжиною до 10 см) мають пальчатораздельну форму, що нагадує листя клена. При сприятливих умовах правильному догляді висота його досягає 1,5-2 м. 
У кімнатній культурі поширені як однотонні, так і ряболисті гібриди і сорти, що відрізняються забарвленням квіток. Абутілс смугастий (A. striatum Dicks, ex Lindl.) Має великі (до 10 см) тими зелене листя з жовтими плямами і квітками оранжево-червоного забарвлення. У абутилон мегопотамского (A. megopotamicum (Spreng.) St. Hi тонкі звисаючі вниз пагони, тому його використовують як ампельні рослина, підвішуючи ... Читати далі »
Переглядів: 1275 | Додав: florist | Дата: 06.02.2011 | Коментарі (0)

Фікус пружною Roxb. колишній Рогу. 
Батьківщина: Індія, Гімалаї, Шрі-Ланка, Західна Африка
Цвітіння: в культурі рідко


Ця група фікусів відбувається з Індії й інших країн. Тут ці рослини найбільш різноманітні і дуже шановані місцевим населенням. Саме під покровом фікуса відбулося перевтілення Будди. Донині в храмів можна побачити дбайливо посаджені фікуси, на гілках яких зав'язані різнокольорові стрічки.
Якщо раніше були поширені деякі форми фікуса каучуконосного, то тепер у продажу є як його нові сорти, так і інші види фікусів. У Росії фікус ліровидний (Ф. lyrata Warb.) Став популярним і дуже дорогим офісним атрибутом, часто прикрашає приміщення процвітаючих фірм і банків. Відрізнити цей вид можна за характерними гітаровідним листю довжиною до 50 см і рельєфному малюнку світло-зелених жилок на більш темному тлі.
У магазинах вам запропонують Ф. пружною Roxb. колишній Рогу. Найбільш поширені форми робусти з дуже ш ... Читати далі »
Переглядів: 4347 | Додав: florist | Дата: 06.02.2011 | Коментарі (0)

Kalanchoe Adans
Батьківщина: Мадагаскар, Африка
Цвітіння: навесніРід носить китайське назву.
Каланхое представляють собою багаторічні трав'янисті рослини або напівчагарники з суккулентними м'ясистими листям.
Найбільш розповсюджений вид - каланхое Блоссфельда (К. blossfel-dianaV Poelln ..) - Невисока рослина (до 30 см заввишки) з слабоветвістие стеблами. Листя досить великі (довжиною до 7 см, шириною до 4 см), яйцеподібні, голі, по краях городчатие, зелені, з червонуватим облямівкою по краю. Цвіте починаючи з лютого протягом кількох місяців дрібними (близько 1 см в діаметрі) червонуватими квітками, зібраними у складні багатоквіткові суцвіття. Виведено також форми з рожевою, жовтою і помаранчевою забарвленням квіток. Великого поширення серед любителів кімнатного квітникарства отримали каланхое пір'ясте (К. pinnatumS Курц ..) І живородні види каланхое - каланхое Дайгремонта (К. daigremontiana Hamet ін Perrier) ... Читати далі »
Переглядів: 1621 | Додав: florist | Дата: 06.02.2011 | Коментарі (0)

Sedum L. 
Батьківщина: помірні, субтропічні і пустельні райони Північної півкулі Цвітіння: залежно від виду

Седуми чудово пристосувалася і до холодів, і до нестачі вологи та поживних речовин. Однак у кімнатах ви частіше зустрінете теплолюбні види очитків, адже для седуми помірних широт потрібна занадто зимівля холодна.
Найпопулярніший - очиток Моргана (С. morganianum Е. Вальтер) родом з Мексики. Стебла, густо всіяні м'ясистими шіловіднимі листям, швидко никнуть і ростуть вниз, що дозволяє використовувати його як ампельну рослина для південного вікна. Додамо, що вся рослина має майже блакитне забарвлення через сизого воскового нальоту.
Не менш популярні і види з округлим листям - очиток товстолистий (С. pachyphyllum Роуз), у якого лише кінчики листя червоніють на сонці, і очиток красноокрашенний (С. rubrotinctum RSClausen) з більш сильно вираженою червоним забарвленням. У очитку Адольфа (С. adolphii Гаррієт) листя більш ... Читати далі »
Переглядів: 1149 | Додав: florist | Дата: 05.02.2011 | Коментарі (0)

Батьківщина: Мексика, південні штати США 
Echeveria DC.


Останнім часом популярність цих мексиканських рослин замет но зросла. Їх поставляють у вигляді наборів, в яких можна вибрати будь-яке вподобане вам за забарвленням і формою листя рослина. А в природі їх більше 150 видів. 
Ехеверія агавовідная (Є. agavoides Lam.) Має загострені листя з коричневим вістрям на верхівці, у ехеверіі Даренберга (Є. darenbergi JAPurp.) Вони шіроколопатчатие, а листя ехеверіі щетинистою (Є. setosaRose ін Purp.) Покриті численними білими щетинками. Роки ехеверіі горбатоцветковой (Є. gibbiflora DC.) Зелені, з тьмяно-червонуватим відтінком, який посилено до бронзового у форми метал-Іса, а у форми crispata того ж виду листя по краю злегка хвилясті. 
У молодому стані всі ехеверіі утворюють розетку з чергових листя. Але не кожне куплену рослину назавжди її зберігає. З часом стебла подовжуються, полегают, і розетки виявляються далеко від горщик ... Читати далі »
Переглядів: 1254 | Додав: florist | Дата: 05.02.2011 | Коментарі (1)

1 2 3 4 5 6 »
Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Архів записів

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений

Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930


Copyright MyCorp © 2018