Четвер
02.05.2024
01:21
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Головна » 2011 » Лютий » 20 » Гібіскус китайський (китайська троянда)
11:49
Гібіскус китайський (китайська троянда)
Сімейство: мальвові (Malvaceae) Батьківщина: Південно-Східна Азія 
Цвітіння: з весни до глибокої осені
Hibiscus rosa-sinensis L.

На Гавайських островах гібіскус називають «квіткою прекрасних ж щин». Місцеві дівчата часто прикрашають себе яскравими квітками китайської троянди, які дуже ефектно виглядають на чорному волоссі.
Вже на початку XVIII ст. він прикрашав деякі ботанічні сади, підкоряючи відвідувачів пишним цвітінням.
До цих пір китайська троянда - одне з найулюбленіших і распатроненних кімнатних рослин. Вона являє собою сільноветіщійся чагарник або деревце висотою 2-3 м. Листя темно-зелень блискучі, подовжено-овальні або видовжено-яйцеподібні, зубчаті по краю, великі (до 15 см), розташовані на стеблі по чергу Квітки великі (від 8 до 12 см в діаметрі), п'яти пелюсткові, з різним ступенем махровості. Зрощені в трубку тичинки сильно висипають, надаючи деяку пікантність особливо не махровим квіткам. Спектр забарвлення великий: від білої, жовтої, густо-ро: вої до темно-червоного.
Квітка тримається на стеблі всього один день, але на зміну йому розкриваються все нові бутони. Цвітіння триває протягом декількох місяців.
Останнім часом селекціонерами виведено велику кількість сортів і гібридів цього звичного і дуже улюбленої рослини більш популярні сорти «Гамбург» з махровими кармінно-червоному квітками, «Роза» з рожевими квітками середньої махровості, «Флорида» з великим не махровими червоно-оранжевими квітками.
Китайська троянда дуже невибаглива до умов проживання. Найбільш рясно і тривало цвітуть рослини, розташовані на добре освітлених сонцем вікнах. Вправним любителям кімнатного квітництва при дотриманні всіх інших вимог вдається досягти цвітіння і на північних вікнах, правда, не такого рясного і тривалого.
Влітку рослину можна виставляти на балкон, оберігаючи від дощу та вітру.
У весняно-літній період гибискуса потрібно рясний полив. У спекотну погоду корисно обприскування. З початку вегетаційного періоду до середини вересня слід тижні підгодовувати його органічними та мінеральними добривами по черзі. З серпня знижують кількість азоту в підгодівлі. Взимку полив зменшують і підживлення припиняють. Протягом усього року треба стежити за вологістю повітря, тому що рослина дуже не любить як сухості повітря, так і сухості земляного кома. Оптимальна температура для зимового періоду близько 15 ° С.
Розмножується гібіскус навесні і влітку верхівковими живцями в субстраті, що складається з живильної землі, при температурі 20-25 ° С. Живці при укоріненні необхідно накривати скляною банкою або поліетиленовим пакетом.
Пересаджують молоді рослини щороку навесні, одночасно проводячи обрізку і стимулюючи тим самим появу великої кількості молодих пагонів, на яких утворюються квітки. Шляхом обрізання можна сформувати крону гибискуса у вигляді чагарнику або деревця.
Дорослі рослини пересаджують за потребою. Якщо рослина досягла великих розмірів і пересаджувати його важко, можна щорічно замінювати живильної земляною сумішшю тільки верхній шар грунту в горщику або діжки. Для гибискуса рекомендується земляна суміш, що складається з рівних частин дернової землі, листової землі, перегною, торфу і піску.
Пошкоджується павутинним кліщиком.
Росте на гідропоніці.





Переглядів: 4847 | Додав: florist | Теги: Гібіскус китайський (китайська троя | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Архів записів

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений

Календар
«  Лютий 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28


Copyright MyCorp © 2024