Середа
22.01.2025
05:39
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Гідропоніка »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Гідропоніка

Гідропоніка - це спосіб вирощування рослин з грунту, при якому всі необхідні елементи мінерального живлення вони отримують з водного розчину.
Гідропоніка заснована на знаннях про кореневе живлення рослин. Вперше довести рослину з насіння до цвітіння і нового насіння на штучному розчині удалося двом німецьким ботанікам Кнопу і Саксу в 1856 р. Це дозволило з'ясувати, які саме хімічні елементи потрібні рослинам. З тих пір розчин Кнопа зайняв почесне місце в гідропонних культурах.
Як приготувати живильний розчин? Для правильного ведення гідропонної культури потрібні ваги, мірний посуд, певні хімічні речовини, а також деякі знання з хімії. Звичайно, підійдуть і звичайні добрива, але деякі речовини доведеться діставати окремо.
У розчин Кнопа входять (на 1 л):
Кальцієва селітра (нітрат кальцію) Ca(NO3) - 1,0 г
Фосфат калія однозаміщений КН2РО4 - 0,25 г
Сульфат магнію MGSO4 - 0,25 г
Хлорид калія (калійна сіль) КСI - 0,125 г
Хлорид заліза FeCl3 - 0,0125 г

Кожну речовину потрібно розчинити окремо в невеликому об'ємі води. Потім налийте в мірну судину приблизно 700-800 мл води, додайте перший розчин, добре розмішайте, долийте другий, розмішайте і так далі, поки всі речовини не виявляться в мірній судині. Лише після цього долийте воду до загального об'єму 1 л. Добре приготований розчин не повинен утворювати осаду. Не можна розчиняти всі речовини разом або, змішавши концентровані розчини, потім доливати воду до літра, оскільки це викличе появу осаду солей кальцію і баланс елементів порушиться.
Найкапризніший елемент - залізо. Аби не допустити появи іржавого осаду, можна замінити хлорид заліза залізним купоросом. Спершу приготуйте концентрований розчин. Зважте 1,5 г залізного купоросу і 1,7 г лимонної кислоти. (Лимонна кислота понизить ризик випадання іржавого осаду.) Розчините окремо кожну речовину, а потім змішайте їх, довівши об'єм до 0,5 л. Для приготування живильної суміші додайте 5 мл цього розчину на 1 л замість хлориду заліза.
Отже, у вас вийшов розчин Кнопа. Але зазвичай рослини необхідно деякий час «привчати» до розчину. У перший тиждень дайте розбавлений в 4 рази розчин Кнопа, на другій заміните його на розбавлений в 2 рази, на третій перекладаєте на нерозбавлений розчин і постійно на нім вирощуйте.
На жаль, розчин Кнопа не універсальний: він не підійде для рослин, яким необхідний низький вміст кальцію. Розроблені і інші розчини, які можна знайти в спеціальній літературі по гідропоніці (наприклад, «Гідропоніка кімнатних кольорів» Н.П. Бедріковськой).
Для початкуючих квітникарів пропонуються і звичайні комплексні добрива, які можна спробувати використовувати в концентрації 1 /4-1 / 2 норми, рекомендованої для рідкої підгодівлі. Врахуйте, що в комплексних добривах часто відсутнє залізо, і тоді його доводиться додавати окремо.
До складу розчину Кнопа мікроелементи не входять тому, що містяться як домішки у водопровідній воді і в інших солях, використовуваних для приготування розчину. Але їх можна додати в розчин.
Техніка гідропонної культури. Існує декілька технічних способів організувати гідропонну культуру. Найпростіший спосіб - налити живильний розчин і помістити туди коріння рослини. У міру вживання розчину в судину доливають воду, а також регулярно замінюють розчин новим. Цей спосіб дуже зручний для власника, але личить не для всіх рослин, оскільки коріння багато з них потребують хорошого постачання киснем, а його в розчині дуже мало.


Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений


Copyright MyCorp © 2025