Четвер
21.11.2024
09:40
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Температура і повітря для рослин »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Температура і повітря.

У кімнаті у будь-який час роки повітря знаходиться в русі. При розміщенні рослин обов'язково враховуйте особливості цих потоків.

Взимку повітря проникає через дрібні щілини в рамах і вікнах на підвіконня, опускаючись вниз і охолоджуючи земляний кому в горщику. Якщо при цьому земля волога, температура додатково впаде із-за випару води. (Це одна з причин, по яких поливши взимку скорочують.) Для деяких тропічних рослин досить навіть короткочасного пониження температури до 7-9°С, аби вони загинули. До таких пестунів відносяться яскраво-червоний оказія, плюмерия, ананас, деякі види пасифлори, воскового плюща (хойя). В деяких деревних рослин, наприклад у фікусів, гибискуса, пониження температури в результаті холодного протягу може викликати опадання листя, і рослина втратить декоративні якості.
Якщо у вашій кімнаті мешкають теплолюбиві рослини, неодмінно заклейте всі віконні щілини на зиму, зробіть утеплення. Уникнути переохолодження допоможуть і невеликі підставки під горщики, які дозволять холодному повітрю «стікати» з підвіконня вниз, минувши горщики.
Не слідує високі і теплолюбиві рослини розміщувати поряд з кватиркою, а тим більше - з балконними дверима (зрозуміло, якщо ви збираєтеся провітрювати взимку приміщення і виходити на балкон).
Інколи взимку рослинам корисний прямо протилежний температурний режим. Звичайно це мешканці субтропічної зони з прохолодним зимовим періодом: плющі, рускус, кактуси і інші сукуленти, азалії, цибулинні в стані спокою. Оптимальна зимова температура для них - біля 10°С. Горщики з безлистими цибулинами можна поставити біля балконних дверей (їм не потрібне світло і полив). Проте ретельно стежите, аби температура не впала нижче за нуль! У морозні дні не відкривайте балкон або перенесіть горщики в тепліше місце. Для рослин, що потребують взимку світла і прохолоди, спорудите холодну теплицю, відгородивши підвіконня (або лише його частина) спеціальним щитом з плексигласу від теплого і сухого повітря кімнати. У цих умовах добре зимують кактуси і азалії. У яскраві сонячні дні температура може сильно зрости, тому краще розмістити холодний куточок на східному або західному вікні.
Друга зимова небезпека - центральне опалювання. Гаряче і сухе повітря від батареї піднімається вгору. Якщо ви поставили діжу близько до радіатора, то коріння перегріватиметься і часто пересихатиме, а верхня частина рослини опиняється в струмені гарячого повітря, яке піднімається від радіатора вгору. Це може викликати опадання листя і пошкодження кореневої системи.
Особливий мікроклімат створюється на кухні, оскільки тут часто включають плиту, створюючи додатковий нагрів. Якщо їжа пригоріла або стало дуже жарко, доводиться приміщення провітрювати, і температура падає. Крім того, значительны і перепади вологості (то кипить чайник, то гріється духова шафа). Тому на кухні виживають лише найвибагливіші і стійкіші рослини. Але і їх не слід розміщувати безпосередньо над плитою в струмі гарячого повітря.

Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений


Copyright MyCorp © 2024