Неділя
25.08.2019
15:16
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Основні елементи мінерального живлення Залізо (Fe) »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Основні елементи мінерального живлення Залізо (Fe).
Залізо займає проміжне положення - його потрібно не так багато, як макроелементів, та зате це значно більше, чим потреба в будь-якому мікроелементі.
Для заліза найважливіше його доступність для рослин. Деякі вважають, що вода, що містить іржу (а це - на жаль - часте явище у водопровідній воді), багата залізом. Це дійсно так, але таке залізо малорастворимо і абсолютно не засвоюється рослинами. Інший приклад: якщо в грунтових сумішах міститься крейда або доломіт (суміші із слаболужною реакцією), то навіть в доступній формі
залізо перетвориться на нерозчинну сіль, і рослина відчуватиме його нестачу. Доступна форма легко може переходити в недоступну із-за окислення (тобто при реакції з киснем). Зробити залізо доступним знов практично неможливо.
Єдиний препарат заліза, який надходить у продаж, - залізний купорос (або - що те ж саме - сульфат заліза). На жаль, безпосередньо для поливу грунту його розчин не використовують - лише як внекорневую підгодівлю. Але врахуйте, що високі дози залізного купоросу викликають опіки на листі. Концентрація 0,5 г на 10 л буде достатня для більшості рослин.
Для гідропоніки залізний купорос не годиться: він дуже легко перетворюється на іржу і випадає в осад. Можливо, в магазинах вам зрідка запропонують хелат заліза (сіль ЕДТА або сіль лимонної кислоти). Лише ці препарати годяться для кореневої підгодівлі.


Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений


Copyright MyCorp © 2019