Неділя
25.08.2019
15:25
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Вода »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева


Вода для рослин

Вологість. Головний недолік приміщень з центральним опалюванням - низька вологість повітря. До неї непогано відносяться сукуленти, рослини з шкірястим листям. Рослини ж тропіків потребують частих обприскувань. Для обприскування краще брати дощову або воду, що дистилює. Вода з-під крану містить багато мінеральних солей, які можуть пошкодити листю або утворити негарний наліт, що важко змивається. На худий кінець підійде кип'ячена вода, але вона містить більше домішок, чим дощова.
Золоте правило обприскування - вночі листя має бути сухим. Саме у нічний час поширюються багато грибних захворювань, яким сприяє вечірня роса. Тому обприскуйте рослини вранці або раннім вечором, аби до ночі волога встигла випаруватися. У холодну погоду від обприскувань краще утриматися.
Серед рослин - любителів вологого повітря є і такі, які негативно відносяться до попадання води на листя. Це майже все представники сімейства геснериевых (в першу чергу сентполии і глоксинії). Замість обприскування можна рекомендувати вирощувати їх в спеціальному акваріумі або накрити скляним ковпаком. При цьому оберігайте рослини від прямих сонячних променів в середині дня.
Як альтернатива радимо встановити горщики на піддоні з піском або торфом. Підтримуючи пісок у вологому стані, ви створите необхідну рослинам вологість повітря. (Цей прийом годиться і для інших рослин.)
Якщо ви хочете зібрати колекцію мініатюрних вологолюбних рослин, можна рекомендувати вирощувати їх в акваріумі, накритому склом, або в міні-теплиці («ящик Уорду»). На дно теплиці встановите вологонепроникний невисокий піддон, на нього насипте шар дренажу і чистого піску. Для профілактики захворювань, добре распространающихся у вологій атмосфері, додають шар деревного вугілля. Встановите в теплицю вазони з рослинами (ампельные рослини можна підвісити або укріпити на стінці). За бажанням замість вазонів можна висадити рослини в субстрат, насипаний поверх дренажу. Створіть нерівності, розмістите декоративні камені, химерний шматок дерева і висаджуйте рослини. Полийте пісок і закрийте теплицю. Не забувайте вчасно поливати горщики і підтримувати пісок у вологому стані.
Краще всього акваріум або теплицю розмістити декілька збоку від вікна і підсвічувати люмінесцентними лампами. У полуденні години на ваш «вологий куточок» не повинні потрапляти сонячні промені.
Як часто поливати рослини? У наших кімнатах знайшли притулок рослини пустель, боліт, рослини з клімату із змінним зволоженням. Відповідно і поливають їх по-різному.
Сильну і тривалу засуху переносять (звернете увагу: не люблять, а саме переносять) лише сукуленти і деякі цибулинні рослини у фазі спокою. Наприклад, добре розвинений екземпляр хаворции може витримати без поливу 1-2 роки. Саме такий рослини можна залишити на час літньої відпустки без нагляду.

Влітку для оптимального зростання навіть сукулентам необхідний полив: один раз в 2-3 дні. Взимку вони обходяться одним поливом в місяць. Ця рекомендація годиться лише тоді, коли взимку сукуленти дійсно відпочивають. У жаркому приміщенні вони продовжують зростання і потребують ряснішого поливу. В будь-якому разі земляний кому між поливами повинен висихати.
До легкого підсушування грудки між поливами (але не до пересушування!) добре відносяться цибулинні рослини в період зростання, деревні фікуси, пеларгонії, сеткрезии. Постійна вологість може визвать загнивання коріння і цибулин.
Ніколи не повинен підсихати земляною кому в горщиках з азалією, антуриумом, сентполией, деякими филлодендронами, пасифлорою. Зазвичай ці рослини не мають великого внутрішнього запасу вологи, і підсушування коріння легко наводить їх до загибелі.
До болотяних рослин, що позитивно реагують на постійний невисокий рівень води в піддоні, можна віднести зантедехию, циперус, лепеха, каладиум. Проте, під час спокою бульби зантедехии і каладиума потребують сухого вмісту, а лепеха і циперус перекладають на полив без підсушування.
І нарешті, найвимогливішими до води виявляються власне водні рослини, які вирощують в акваріумах з водою або в ставках оранжерей. Перш за все, це мініатюрне латаття, лотоси, водяний гіацинт (эйхорния), кринум плаваючий і ін. Зазвичай їх розводять акваріуми, а зовсім не любителі кімнатних рослин.
Часто, побачивши подвядшие листя, починають рясніше поливати рослину. Це не зовсім правильно, оскільки причин в'янення багато. Поторкайте грунт в горщику: якщо вона суха, рослину дійсно необхідно полити, але, якщо грунт вологий, в'янення може бути пов'язане з надлишковим поливом. При цьому коріння, не отримуючи досить кисню, поступово відмирає, потім на них поселяються гнильні бактерії, і рослина починає хворіти. Полив слід скоротити. Дайте корінню подихати, хай рослина відпочине від води.
В'янення викликають також шкідники або хвороботворні микрорганизмы. І в цьому випадку полив потрібно зменшити.
Як рухається вода в горщику? Існує декілька способів поливу рослин. Вони залежать від посуду, в який ви висадили рослини, піддонів і від особливостей самої рослини.
Найбільш традиційний полив - зверху. Грунт не слід розмивати різким струменем, краще поливати невеликими порціями, аби вода не застоювалася, затопляючи підстави листя і стебел. Небажано розбризкувати воду на листя при поливі. Краще всього для цього використовувати лійку з довгим носиком.
Поява води в піддоні - ознака того, що рослина політ досить.
Діждіться, коли вся надлишкова волога збереться в піддоні, і потім зліть її. При такому способі поливу необхідні для зростання рослин мінеральні солі досить швидко вимиваються з горщика. Аби компенсувати цю втрату, регулярно підгодовуйте рослини, особливо в період зростання.
При нижньому поливі воду наливають безпосередньо в піддон. За рахунок капілярних сил вода піднімається вгору по субстрату і випаровується з поверхні. Цей спосіб поливу можна рекомендувати для болотяних рослин, яким корисний застій води в піддоні (циперус, монстера, філодендрон, зантедехия). Нижній полив можна застосовувати і в тому випадку, якщо кому землі сильно пересохнув і між стінкою горщика і грунтом утворилася щілина. При верхньому поливі вода швидко стікає в піддон, не зволожуючи субстрат, і лише опускаючи горщик у воду, добиваються хорошого змочування.
Нижній полив в порівнянні з верхнім має протилежний недолік: у горщику в надмірній кількості накопичуються солі. Одна з ознак цього - утворення вапняної скориночки на грунті. Ця скориночка може служити джерелом інфекції для рослин, крім того, коріння багатьох рослин від надлишку солей ушкоджується. Скориночку видаляють з верхнім шаром землі 1,5-2 см і підсипають в горщик новий субстрат.
«Купанням» горщика у воді поливають сентполии, цикламени і всі інші рослини, води на листя, що погано переносять попадання.
При нижньому поливі не забувайте підгодовувати рослини. Проте незадовго до підгодівлі промийте земляний кому поливом зверху або багатократним опусканням горщика у воду.
Епіфітниє рослини, укріплені в підвісних корзинах, на пальмовій повсті і інших субстратах, в яких коріння виступає назовні, можна поливати частим обприскуванням коріння. Пам'ятаєте, що для більшості эпифитов необхідне вологе повітря.
Якою водою краще поливати рослини? Рослини отримують воду з самих різних джерел. Найбільш звична дощова вода. Вона містить настільки мало мінеральних речовин, що по своєму складу наближається до тієї, що дистилює. Саме до такої води звикло листя більшості рослин, тому для обприскувань краще всього підійде саме вона.
Деякі (далеко не все!) рослини отримують воду з нижніх горизонтів грунту. Наскільки ця вода багата мінеральними речовинами, залежить від властивостей тих порід, з якими вона стикалася. Наприклад, в Новій Каледонії гірські породи багаті нікелем (унікальна ситуація), і всі рослини пристосовані до його високого вмісту. Протягом тисячоліть там виникали особливі види і пологи рослин, що ніде більше не зустрічаються, так що учені виділили особливе Новокаледонськоє рослинне царство. Крім того, Нова Каледонія добре захищена від «непроханих гостей» - рослин з інших місць. Нікель для них отруйний і не дасть нормально розвиватися.
Звичайна ситуація набагато прозаичнее: головний елемент, вміст якого необхідно враховувати при поливі, - це кальцій. Він потрапляє у воду, коли вона проходить через вапняк, мів, доламає, гіпс і інші вапняні породи. При цьому вода стає жорсткою (у ній погано утворюється мильна піна). Жорсткістю води обумовлено утворення накипу на стінках чайників, наліт на водопровідних кранах і трубах.
Такий самий наліт з малорозчинних солей кальцію утворюється при поливі рослин жорсткою водою. Пам'ятаєте, що далеко не всі рослини можуть переносити підвищену концентрацію кальцію. Звичайно, цей елемент необхідний для нормального життя будь-якої рослини. Проте інші добрива ви вносите лише час від часу, а кальцій - з кожним поливом. Його добре переносять лише ті рослини, які люблять кальцій, - кальцефільні рослини.
Окрім кальцефілів, серед рослин зустрічаються і кальцефоби (у буквальному перекладі - що «жахаються кальцію»). Поливши жорсткою водою (тобто що містить багато кальцію) може привести до їх загибелі.
Краще всього, якщо для поливу ви зможете збирати дощову або талу снігову воду. Але якщо такої можливості у вас немає, то водопровідну воду перед поливом необхідно обов'язково відстоювати. Частина мінеральних солей встигне випасти в осад, вода придбає кімнатну температуру, з неї випаруються гази, якими водопровідну воду обробляють для знезараження (хлор, озон). Не використовуйте відстояну воду всю до останньої краплі. Якщо на дні утворився осад, то для рослин буде краще, якщо він не попаде в горщик, а залишиться в банці.
Ще краще за сіль кальцію віддаляються при кип'яченні. На жаль, при цьому погано зберігається структура води. До того ж всякий раз кип'ятити воду перед поливом дуже морочливо - краще навчитися збирати дощову воду.
Який горщик вибрати? У керамічному неглазурованому горщику вода з розчиненими в ній мінеральними солями проникає з грунту в пори горщика і випаровується на зовнішній поверхні. Як ви вже знаєте, це наводить до деякого охолоджування горщика. Разом з цим на поверхні утворюється скориночка з нерозчинних солей кальцію. При надлишковому поливі на поверхні горщика часто поселяються водорості і мохи, що додає йому брудне темно-зелене забарвлення. Оскільки скориночка забиває пори горщика, очистити її із старих горщиків практично неможливо. Пориста структура знижує довговічність горщика, особливо швидко руйнуються стінки в місцях утворення нальоту і скориночки з солей. Крім того, кому землі швидко висихає, особливо в невеликих горщиках. Покритий глазур'ю вазон позбавлений цього недоліку.
Неглазуровані керамічні судини незамінні для літнього перебування рослин в грунті саду або для вмісту на вологому стелажі теплиці. Пориста поверхня забезпечує хороший капілярний контакт з грунтом, і рослина не страждає від пересушування або перегріву.
Пластиковий горщик не має пористої поверхні, тому грунт в нім менше пересихає, проте влітку він легше прогрівається. Декілька понизити цей ефект можна, підібравши для рослин горщики світлих тонів (зрозуміло, якщо це не противоречит вашим смакам і вписується в інтер'єр приміщення). Другий недолік пластикової судини - менша стійкість. При невмілому русі такі горщики легше перевертаються. Проте він незамінний при транспортуванні рослин. Постачальники цінують малу вагу, відносну міцність і дешевизну пластикових горщиків.
Відзначимо, що більшість рослин можуть успішно зростати як в пластикових, так і керамічних горщиках.
Епіфіти (орхідеї, бромелиевые, деякі кактуси, папороті) добре зростають в підвісних кошиках. Зазвичай вони не зустрічаються у продажу і доводиться виготовляти їх самим. Вам буде потрібно дріт і невеликі дерев'яні бруски 1-3 см діаметром або невеликі шматочки стебла бамбука. Кошики можуть бути різних конструкцій, але найбільш прості прямокутні. Трохи відступивши від краю, просвердлите дірочки в брусках. Два з них використовуйте як опору для виготовлення дна. Укріпите на них бруски на відстані 1-3 см (можна дротом або тонкими цвяхами, але стежите, аби бруски не розкололися). Тепер можна зібрати кошик, протягнувши дріт через бічні дірочки в брусках. Вільні кінці дроту допоможуть підвісити кошик.
При посадці в кошики обов'язково прокладете щілини сфагнумом і лише потім насипайте дренаж і субстрат.


Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений


Copyright MyCorp © 2019