Вівторок
26.11.2024
17:22
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Головна » 2011 » Січень » 8 » Каладіум
22:41
Каладіум
Caladium
Батьківщина: тропічні рацони Бразилії
Цвітіння: в культурі дуже рідко

У перекладі з місцевої мови тубільців Саlаdium означає «растенщ з їстівними корінням». 
До того як були виведені гібриди, це рослина можна було вирощувати тільки в ботанічних садах і в спеціальних тропічних теплицях. Воно було дуже вимогливо до умов існування і не могло рости в звичайних кімнатах. Але після того як були отримані гібриди кал; діума (хоча вони теж примхливі і вимагають ретельного і кропотлівог догляду), з'явилася можливість вирощувати їх в домашніх умовах.
Гібриди тропічного каладіуму - трав'янисті рослини з великими (10-12 см в діаметрі) шишкоподібним бульбами. Дивно кр сиві і різноманітні за забарвленням листя стреловидной і списоподібний форми розташовані на міцних голих черешках. Листя іноді досягають великих розмірів - 30 см в довжину і 15-17 см завширшки.
Цвіте в культурі достатньо рідко. Дрібні непоказні квітки з роззують качан. Основна перевага цього декоративного рослини - його надзвичайно різноманітні за колірною гамою великі листя. Існує велика кількість сортів і видів. С. hortulanum-з блискучими білими листям і темно-зеленими прожилками («Seagull» - з зеленим листям і білими прожилками, «Pink Blush» - листя темно-рожеві або темно-червоні із зеленим, «John Pul» - з червоно-зеленими листям), С. humboldtii - з листям трохи меншого розміру з білими крапками, С. picturatum - з довгими зеленими листям і виступаючими білими прожилками.
На жаль, каладіум радує нас своїми чудовими листям досить нетривалий час (з весни до початку осені). Як і у всіх бульбових рослин, взимку у нього настає період спокою. Листя засихають, опадають, і рослина відпочиває до наступного весняно-осіннього періоду.
Каладіум дуже вимогливий до умов проживання. І якщо не дотримуватися найсуворіший режим, рослина може загинути.
Бульби висаджують на початку весни в добре заправлену перегноєм пухку землю і ставлять в світле і дуже тепле (25 ° С і вище) місце. Землю завжди підтримують у вологому стані. Як тільки з'являються листочки, значно збільшують вологість повітря і полив. Рекомендується навіть помістити його на підставці в миску з водою або у вологий торф. Недостатня вологість повітря згубно позначається на рослині і навіть приводить його до загибелі.
Корисно розпорошувати над рослиною вологу, але при цьому уникати попадання крапель води безпосередньо на листя, внаслідок чого на них з'являться бурі плями і листя втратять свою декоративну забарвлення.
Розміщують каладіум у світлому або злегка затіненому, але не сонячному місці.
Після того як закінчиться ріст пагонів і до початку серпня, раз на не ¬ ділю вносять мінеральні добрива. У серпні підгодівлю припиняють, а наприкінці серпня - початку вересня зменшують полив. Після того як засохнуть або відімруть листя, бульби або залишають у горщику, або поміщають в сухий пісок і зберігають при кімнатній температурі всю зиму (температура повітря при зберіганні не нижче 18 ° С).
Розмножується рослина дітками або розподілом бульби. При розподілі бульби необхідно пам'ятати, що кожна частина його повинна мати ростовую нирку - «око». Частини бульби розсаджують в окремі горщики, попередньо присипавши місце розрізу вугільним порошком.
При недостатній вологості повітря може напасти попелиця.




Переглядів: 1178 | Додав: florist | Теги: Каладіум | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Архів записів

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений

Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


Copyright MyCorp © 2024