Вівторок
26.11.2024
17:47
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кімнатні рослини
Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Реклама

Статистика

Форма входу

Авангард
Спорткомплекс Авангард Детско-юношеский учебно-спортивный комплекс профсоюзов г. Киева

Головна » 2011 » Січень » 15 » Сентполія (узумбарская фіалка)
00:52
Сентполія (узумбарская фіалка)
SaintJHiulia ionantha Н. Wendl 
Батьківщина: Африка 
Цвітіння: майже цілий рік

Надзвичайно популярний кімнатна рослина. Це мініатюрний ніжне створіння природи підкорює рясним тривалим (з невеликими перервами майже протягом усього року) цвітінням. Дуже широка колірна гама: від білосніжних, всі відтінки рожевого до темно-малинового, від блакитного до темно-синього та фіолетового. Різноманітна форма квіток і ступінь махровості. Листя також мають різні форми і забарвлення (від світло-до темно-зеленого кольору).
Більше ста років тому ця рослина було виявлено ботаніком Сент-Поль Іллер в узумбарських горах Африки. В даний час в результаті селекційної роботи створено величезну різноманітність гібридів і сортів. Зараз робота ведеться над тим, щоб рослини ще мали і приємний аромат.
Сентполія, або узумбарская фіалка, являє собою невелике вічнозелене трав'яниста рослина з укороченим стеблом, від якого розеткою відходять численні опушені листки на довгих черешках. Листова пластинка в основі серцеподібна, округла, зазублена або цілокраї. Квітки невеликі (близько 3 см у діаметром)
 зібрані в суцвіття по декілька штук. Квітки бувають прості махрові, з гофрованими і хвилястими пелюсткам
У догляді це досить невибаглива рослина. Воно віддає перевагу яскравому, але розсіяне світло, абсолютно не переносить прямого солненого освітлення за винятком зимових місяців. Краще всього розміщувати сентполіі на північних, північно-східних або північно-западш вікнах. Так як фіалки негативно ставляться до протягів, їх не виносити на балкон або в сад.
Поливають дуже помірно, краще з піддону або методом занурення. Після того, як весь земляний кому просочиться вологою, зайву з піддону зливають. Не допускайте попадання води в середину розко, на листя і квітки. Для того щоб підтримати необхідну вологість повітря рекомендується не обприскувати сама рослина, а помітити горщики в піддони, заповнені вологим торфом або сфагнум
Вода для поливу повинна бути обов'язково кімнатної температури відстояною не менше доби.
Оптимальна температура повітря 18-20 ° С протягом усього року.
У весняно-літній період фіалки підгодовують кожні два тижні <або настоєм коров'яку (1:10), або повним мінеральним добрив * для кімнатних культур.
Легко розмножується листовими живцями, краще навесні або років але можна і в інший час року. Зазвичай лист обрізають з черешком 2-3 см. Вкорінюється він дуже просто в піску або в будь-якій супоню грунті. При живцюванні лист заглиблюють в субстрат на одну листової пластинки. Після того як на поверхні субстрату ви] тут мініатюрні розетки з листочками, їх можна розсаджувати на постійне місце. Посуд бажано використовувати неглибокий досить широку.
Земляна суміш повинна бути наступного складу: листова і пісок (4:1:1), при можливості додають добре перегнилий гній. Молоді рослини після живцювання зацвітають б-8-10 місяців.
У міру розростання фіалок у них з'являються бічні розетки які рекомендується вчасно видалити. Така хірургічна рація буде сприяти кращому цвітінню.
Якщо ви не змогли вчасно видалити бічні відростки, то навесні посадці розділіть розрослося рослина на стільки частин, скільки утворилося кущиків (розеток).
Пересаджують зазвичай і молоді, і вже дорослі рослини щороку, краще навесні.
Пошкоджується білокрилки, борошнистим червецем і цикламенів кліщиком.
Росте на гідропоніці.
Переглядів: 3981 | Додав: florist | Теги: Сентполія (узумбарская фіалка) | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
1 recz  
0
кльово

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Реклама

Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.flos.ucoz.ua обов'язково.

Архів записів

Народна медицина
Каталог лікарських рослин

Диетология
Диетология - применение лекарственных растений

Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


Copyright MyCorp © 2024